Matematyka dla przedszkolaka

Poprzez gry i zabawy matematyczne, ciekawe zadania rozwijające logiczne myślenie oraz gry logiczne wprowadzamy dzieci w świat matematyki. Przedszkolaki same sprawdzają, ważą, mierzą, przeliczają, porównują, dzięki czemu w łatwy i interesujący sposób, a co najważniejsze z radością nabywają wiedzę matematyczną. Mali konstruktorzy budując z różnorodnych zestawów klocków edukacyjnych i puzzli 3D rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Orientację przestrzenną rozwijają w specjalnych zabawach, ćwiczeniach ruchowych i grach.
 
Układając specjalne układanki odkrywają związki przyczynowo – skutkowe, klasyfikują przedmioty i zjawiska. Poprzez gry logiczne uczą się rozumowania. Poprzez różnorodne zabawy matematyczne poznają kształty i zależności geometryczne. Przedszkolaki bardzo chętnie przeliczają, dodają i odejmują przy pomocy klocków matematycznych, liczydeł i innych przedmiotów, bawią się cyfrowymi układankami.
 
Zapoznają się z cyframi i odwzorowują je używając różnych technik sprzyjających zapamiętywaniu. Matematyka jest dla Małych Odkrywców ciekawa i łatwa. Poznają ją przez radosną zabawę. Znacznie poszerzamy podstawę programową stosując „Dziecięcą Matematykę” prof. Gruszczyk – Kolczyńskiej wzbogaconą o autorski program matematyki dla przedszkolaka. Nasi absolwenci lubią matematykę i po ukończeniu przedszkola świetnie radzą sobie w szkole.